Дванадцята версія «зеленого робота» вийде вже скоро. Розбираємося, якими цікавими фішками порадує оновлення.

Дизайн і віджети

Google заявила, що в Android 12 нас чекає найзначніша модернізація системи c 2014 року. Оновлена ​​концепція називається Material You. Інтерфейс буде використовуватися у всіх продуктах компанії, включаючи пошуковик, пристрої Pixel, Android і фірмові сервіси.

Головна особливість майбутнього стилю - єдине колірне простір по всій системі. При зміні шпалер ОС автоматично підлаштувати під них колірну гамму всіх елементів: від іконок і віджетів до шторки швидких налаштувань. Це дозволяє створити більш органічні і різноманітні теми оформлення, перетворюють вигляд інтерфейсу.

З фонового зображення витягуються як головні кольори, так і другорядні відтінки. Після чого вони інтелектуально інтегруються в усі меню, кнопки, повзунки та інше. Все відбувається в авторежимі, але при бажанні можна вручну підлаштувати зовнішній вигляд операційки.

Android12

Вони тепер виконані в єдиному стилі, стали більшими і кругліше, а також отримали шрифти сімейства Google Sans, які будуть головними на ОС Android 12. Віджети здатні змінювати колір залежно від шпалер. А на робочому столі можна вмістити чотири іконки в ряду.

Екран блокування і шторка

Допрацювали і екран блокування з режимом Always on Display. Якщо повідомлень немає, в центрі дисплея горить великий годинник. А коли прилітає повідомлення, годинник зсуваються в кут. Ще вони підлаштовуються під колірну гамму системи.

У шторкою повідомлень користувача зустрічають великі прямокутні кнопки з округленими кутами, які розташовані в два стовпці. Якщо розгорнути панель, вона займе велику частину екрану.

Android12

Повідомлення об'єднуються в групи згідно з додатками. Є розумні відповіді на повідомлення: система на підставі отриманого тексту пропонує відповідні короткі відповіді. Меню налаштувань Android 12 своїми кольоровими іконками нагадує One UI від Samsung, а режим управління однією рукою тепер зрушує вміст дисплея вниз.

Безпека і швидкодія

Щоб оптимізувати взаємодію з анімаціями і прискорити систему, Google скоротила число фонових служб і сервісів. Це розвантажило оперативну пам'ять. За словами компанії, дванадцята версія Android здатна працювати до 22% швидше, ніж одинадцята. У тому числі за рахунок більш ефективного використання ресурсів центрального процесора.

Ще одне ключове додавання - нові функції безпекиВідтепер можна не тільки забороняти програмами доступ до камери або мікрофону, але і тимчасово відключати сенсори через шторку.

Android12

Якщо утиліта запитує доступ до геолокації, надається можливість показувати точне або приблизне місце розташування. А за допомогою панелі приватності зручно детально відстежувати, які дані збирали додатки останнім часом. І можна навіть забороняти рекламні трекери.

Також покращили інтеграцію Android-смартфонів з платформами Chrome OS і Android TV. Це, наприклад, дозволяє використовувати телефон для розблокування лептопа або в якості пульта дистанційного керування для телевізора.

Жести та інші корисності

В Android 12 додадуть подвійний тап по задній панелі мобільника. З ним легко викликати голосового помічника, знімати скріншоти, перевіряти повідомлення і так далі. Правда, працює жест тільки на пристроях Pixel. Іншу фішку запозичили у сторонніх оболонок - довгий скріншот для захоплення декількох сторінок екрану. Це робиться шляхом скролінгу сторінки до потрібного місця.

Android12

В апдейті грунтовно переробили панель енергоспоживання. Тепер видно, що і коли розряджає акумулятор смартфона. Є наочний графік, вказується час роботи апарату від батареї, скільки енергії кожен додаток забирає у відсотках, і інші дані. Тут же можна оптимізувати енергоспоживання програм.

Огляди та новини
Товар додано для порівняння
Товар додано до обраного