Xiaomi MIUI 13: більше плавності, новий шрифт та версія для планшетів

З релізом MIUI 13 компанія Xiaomi вирішила піти шляхом Apple, розділивши свою прошивку на дві версії: для планшетів і смартфонів. Користувачів також чекають невеликі візуальні зміни, підвищення безпеки та покращена взаємодія різних пристроїв один з одним.

При розробці MIUI 13 особливу увагу було приділено оптимізації: у результаті плавність системи збільшилася порівняно з MIUI 12.5 на 15-52% у додатках та на 20-26% в інтерфейсі. Тепер прошивка від Xiaomi посідає перше місце у рейтингу найплавніших ОС за версією бенчмарку Master Lu. Крім того, через 36 місяців безперервного використання продуктивність системи знижується всього на 5%.

Для MIUI 13 було розроблено повністю новий фірмовий шрифт MiSans. Він трохи компактніший за попередній, тому дозволяє відображати на екрані більше інформації. Крім того, компанія глобально відновила віджети. Вони нагадують такі в останніх версіях iOS, але, на відміну від «яблучної» ОС, з ними можна взаємодіяти. Xiaomi також співпрацює з Beauty of Science (BOS) для створення унікальних шпалер для своєї системи.

У MIUI 13 було покращено взаємодію між різними пристроями, такими як смартфони, планшети, смарт-годинники, телевізори, рішення розумного будинку та інші. Їхнє підключення одне до одного стало простіше, і тепер у користувачів буде більше можливостей, який би гаджет на даний момент не був у нього під рукою. Функція Mi Magic Center дозволяє максимально легко передавати контент із одного пристрою на інший.

MIUI 13

З інших змін було оголошено про повноцінну підтримку функції розширення оперативної пам'яті, покращеному режимі енергозбереження та нових функцій, пов'язаних з безпекою, таких як розмиття ідентифікаційних карток при введенні даних у додатках. Щоправда, останні ув'язнені під китайський ринок.

MIUI 13

MIUI 13 Pad повністю адаптована до великих екранів. Як запевняє Xiaomi, під цю прошивку вже адаптовано 3000 популярних додатків. У самій системі з'явилася можливість вільно міняти розмір вікон запущених додатків та переміщувати їх по екрану, як це реалізовано у десктопних ОС. Крім того, було покращено сумісність із зовнішніми клавіатурами та з'явилася підтримка різних сполучень клавіш.

Xiaomi також анонсувала нову прошивку MIUI Home, призначену для розумних дисплеїв. Після оновлення останні перетворяться на центр управління розумним будинком і відображатимуть сповіщення з підключених пристроїв у режимі реального часу.

З сьогоднішнього дня, 28 грудня, MIUI 13 буде доступна у статусі бети для смартфонів Xiaomi MIX 4, Mi11, Mi11 Pro, Mi11 Ultra, Mi11 Lite 5G, Redmi K40 Pro та Redmi K40. У січні 2022-го вийде стабільне складання для Xiaomi 12X, 12 і 12 Pro, Mi11, Mi11 Pro та Mi11 Ultra. У квітні буде випущено MIUI Fold для Xiaomi MIX Fold.Огляди та новини
Товар додано для порівняння
Товар додано до обраного